Altyapımız

Eser Telekom, müşterilerine kesintisiz ve yüksek kalitede hizmet sunabilmek için sağlam ve güvenilir bir altyapı kurmuştur.

Ankara ve İstanbul’daki Yurtiçi Data Merkezleri ile Frankfurt’daki Yurtdışı Bağlantı Noktası (POP) Eser Telekom’un Ana Omurga Altyapısını oluşturmaktadır.

Ana omurga altyapısını oluşturan sözkonusu Data Merkezleri ve Bağlantı Noktaları, Uluslararası Toptan Ses Hizmetleri ve Uydu Haberleşme Hizmetlerinin kesintisiz sunulabilmesi için yüksek kapasiteli hatlarla yedekli olarak çalışacak şekilde birbirine bağlıdır ve herbirinden yüksek kapasitelerde Internet çıkışları mevcuttur.

Ana omurgaya ilave olarak Ankara’da kurulu bulunan Uydu Yer İstasyonları Eser Telekom Uydu Haberleşme altyapısında kullanılmaktadır.

DATA/BAĞLANTI MERKEZLERİ (PoPs)

Ankara ve Istanbul Data Merkezleriyle Frankfurt Yurtdışı Bağlantı Noktasındaki IP Bağlantıları ana omurga yönlendiricileri üzerinden yapılmaktadır.

Ankara ve Istanbul’da bulunan Data Merkezleri, yedekli Fiber altyapısına; TDM/SDH sistemlerine ve yurtiçi Internet şebekelerine farklı operatörlerden yedekli Metro Ethernet Internet bağlantılarına sahiptir.

Toptan Ses Hizmetleri kapsamında Ulusal Operatörlerle TDM ve IP Arabağlantılar için, Ankara ve İstanbul  Data Merkezlerinde bulunan Softswitch, Gateway ve Switchler; Uluslararası Operatörlerle TDM Arabağlantılar için Frankfurt Bağlantı Noktasında bulunan Gateway’ler kullanılmaktadır.

Sözkonusu Arabağlantılara ilave olarak Ulusal Operatörle Arabağlantılar için Operatörlerin santrallerine kurulmuş olan Gateway’ler kullanılmaktadır.

Yurtiçinde, Türk Telekom ve GSM Operatörleriyle, yurtdışında da dünyanın en büyük ulusal operatörleri ile TDM ve VoIP arabağlantılarına sahip olan Eser Telekom, Orta Doğu ve CIS ülkelerine olan direk arabağlantılarıyla Avrupa’lı Operatörler için bölgede bir Hub haline gelmiştir.

UYDU YER İSTASYONLARI

Eser Telekom, Yurtiçi ve Yurtdışındaki müşterilerine sağladığı Uydu Haberleşme Hizmetleri için Ankara’da kurulu Uydu Yer İstasyonları bulunmaktadır.

Büyüklükleri 2.4M ile 4.6M arasında değişen uydu antenleri, yedekli RF Sistemleri, tam klimatize cihaz odaları, Kesintisiz Güç Kaynağı ve Jeneratör ile destekli kesintisiz enerji ile donatılmış Eser Telekom müşterilere 7/24 Teknik Destek imkanı da sağlanmaktadır.

Powered with 💛 by